За півтора року вартість енергії від Ахметова зросла вдвічі - ЗМІ

Четвер, 13 жовтня 2016, 19:47

Станом на 10 жовтня середня ціна продажу електроенергії ТЕС в ОРЕ становила 1,63 гривні за МВт.г.

Про це йдеться на сайті ДП "Енергоринок", пишуть "Наші гроші".

За оцінкою колишнього члена НКРЕКП Андрія Геруса це зростання є "шокуючим". Нинішній тариф вдвічі більший від весняного 2015 року на рівні 0,8 грн.

 

При цьому запаси вугілля на складах є вдвічі меншими у порівнянні з початком опалювального сезону 2015 року.

Нагадаємо, нинішні голова НКРЕКП Дмитро Вовк влітку 2015 року заявляв, що за "останні п’ять років тариф теплової генерації зріс у майже два рази при стабільному курсі, що робило його найбільш дорогим у Європі, а все завдяки співробітництву з лояльними чиновниками, багато з яких до цих пір при владі".

 

Свою заяву Вовк зробив у контексті того, що "прикриваючись темою тарифів ДТЕК сьогодні де-факто зриває план накопичення вугілля, чим ставить під загрозу галузь і країну".

Нагадаємо, невдовзі після тієї заяви Вовка НКРЕКП приступило до розробки формули розрахунку ціни вугілля, яка закладається у собівартість виробництва електроенергії на ТЕС.

Вона була введена у квітні 2016 року і отримала неофіційну назву "Роттердам+", бо відтоді ціна вугілля складається з його вартості у порту Роттердама, до якої додається вартість транспортування вугілля з Голландії до України.

Найбільшими виробниками "вугільної" електроенергії є ДТЕК Ріната Ахметова (76% теплової генераціїкраїни), набагато менше виробляють державне "Центренерго" та "Донбасенерго" Гуменюка-Януковича. Також группа Ахметова видобуває найбільше вугілля в Україні.

Після введення в дію "роттердамської" формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU. На чиї гроші проводилась скупка – наразі невідомо.

Співвласником ICU є нещодавно звільнений з посади міністра енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював Дмитро Вовк, нинішний очільник НКРЕКП.

Сам Вовк визнавав, що штучне включення до тарифу вартості транспортування вугілля з Голландії до України насправді є просто такими собі "чайовими", які з мають гарантувати "відсутність проблем з вугіллям".

Саме в час прийняття формули "Роттердам+" Вовк зареєстрував на себе Мерседес GL 550 2010 р.в., який коштує до 40 тис дол.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!