ЄС закликав Україну почати реформи зі змін у пенсійній системі

Понеділок, 10 жовтня 2016, 18:04

Пенсійна реформа, яка сьогодні обговорюється владою України, повинна стати однією з ключових реформ на найближчу перспективу.

Про це сказав в ході брифінгу у Києві голова представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі, передає УНІАН.

"Потрібно почати структурні реформи і в особливості пенсійну реформу, яка на поточний момент дуже вразлива і нестійка", - сказав Мінгареллі.

Разом з тим, не менш важливими, на думку голови представництва ЄС, є питання державного управління, включаючи управління державними компаніями, а також прозора приватизація, децентралізація та дерегуляція, очищення банківської системи і зміни в енергетичному секторі.

"Ви вже прийняли закон про ринок газу, чекаємо прийняття закону про ринок електроенергії. Енергетика - важливий сектор, зміни в якому, на нашу думку, зараз йдуть у правильному напрямку", - зазначив Мінгареллі.

Також він звернув увагу на подальшу реалізацію судової реформи та боротьбу з корупцією.

"Мало сформувати органи по боротьбі з корупцією. Важливо змінити ментальність", - підкреслив Мінгареллі.

За його словами, Євросоюз готовий за всіма цими напрямками надавати Україні найширшу підтримку і ділитися своїм досвідом у цих сферах.

При цьому Мінгареллі підкреслив, що Україна вже досягла значного прогресу на шляху реформ, які були заявлені два роки тому.

"За два роки уряду Арсенія Яценюка, а тепер і Володимира Гройсмана зроблено чимало. Я знаю не багато країн, де за два роки бюджетний дефіцит вдалося знизити з 11% до 3%, де вдалося стабілізувати курс валюти в умовах ведення війни", - сказав Мінгареллі.

Як відомо,в тексті меморандуму співпраці України і МВФ йдеться, що Україна зобов'язується перед Міжнародним валютним фондом до кінця 2016 року прийняти закон про поступову зміну пенсійного віку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!