"Укроборонпром" показав в Азербайджані новий модуль "Тайпан"

Середа, 28 вересня 2016, 14:18

ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", представив свій новий бойовий модуль "Тайпан", технічні характеристики якого відповідають кращим західним зразкам.

Про це йдеться у повідомленні підприємства.

Як зазначається, прем’єра  відбулася на міжнародній виставці озброєнь "ADEX-2016", що цими днями проходить в Азербайджані.

Бойовий модуль українського виробництва встановлено на бронеавтомобіль компанії "AZCAN", що є спільним проектом Азербайджану та Канади. 

 

Унікальність бойового модуля "Тайпан" полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів та вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на надмалих та високих швидкостях обертання модуля. 

 

"Тайпан" здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, утримує озброєння в заданому положенні незалежно від зміни положення корпусу бойового автомобіля під час руху, здійснює автоматичний супровід цілі.

Також на бойовий модуль встановлена система автоматичної видачі команд наведення з урахуванням метеоумов, типу снарядів, виду озброєння, кутової швидкості і дальності цілі. Система прицілювання може налаштовуватися як відповідно до лінії стволу, так і до лінії горизонту.

Наразі "Тайпан" обладнано скорострільним двоствольним кулеметом калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якого сягає 1,8 км.  Інші модифікації бойового модуля можуть бути обладнані кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм, а також 30 мм гранатометом з окремим вертикальним приводом.

Дистанційне керування бойовим модулем здійснюється на відстані до 500 м, час автономної роботи становить 3 год. Мінімальна вага бойового модуля – 350 кг.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"