На заводі Григоришина обурені звинуваченнями Прохоренка

Вівторок, 27 вересня 2016, 20:04

Трудовий колектив ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" обурений на керівництво "Укргазвидобування", яке при проведенні тендерів віддало перевагу не підприємству, а сумнівним фірмам, які подали на конкурси продукцію з характеристиками, "взятими зі стелі".

Про це йдеться у зверненні колективу заводу до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, яке є у розпорядженні ЕП та є відповіддю на реакцію голови "Укргазвидобування" Олега Прохоренка.

"Нам дуже прикро, що такі антинародні, антиукраїнські дії й рішення приймають люди, наділені владою, керівники компаній, підзвітних уряду. Передусім, ми маємо на увазі керівництво компанії "Укргазвидобування", яке при проведенні тендерів віддало перевагу не підприємству, а сумнівним фірмам, які подали на конкурси продукцію з характеристиками, "взятими зі стелі", - йдеться у зверненні.

Колектив впевнений, що в результаті цього Україна отримає багатомільйонні збитки, а робітники підприємства залишаться без роботи.

"У результаті непрозорих тендерів, проведених "Укргазвидобуванням", із 400 млн грн сумські машинобудівники змогли отримати тільки 6% від цього обсягу. Ми вимушені працювати неповний робочий тиждень, оформляти простої. А замовлення дісталися сумнівним виробникам, в яких ані виробничих площ, ані персоналу немає", - зазначається у листі.

Крім того, колектив запевняє, що посилання керівників "Укргазвидобування" на неконкурентоспроможність обладнання заводу не витримує ніякої критики, адже обладнання десятиліттями успішно працює на всіх континентах світу.

У зверненні наголошується, що Сумське НВО не є єдиним виробником продукції для повної реконструкції газових компресорних станцій в Україні.

Є ще як мінімум десяток українських підприємств, котрі можуть виконувати такі роботи, серед яких: "Мотор-Січ" та "Зоря-Машпроект". 

Нагадаємо, раніше голова "Укргазвидобування" Олег Прохоренко на своїй сторінці у Facebook написав, що Сумське НВО повинно звикати, що вони працюють в конкурентному ринку та мають конкурувати за ціною та якістю як з українськими, так і з міжнародними компаніями.

Напередодні, генеральний директор Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання Олексій Цимбал просив терміново розібратися з проведенням компанією "Укргазвидобування" нібито непрозорих тендерів, що шкодить інтересам держави.

Як відомо, ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" контролює група Костянтина Григоришина.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"