"Сумихімпром" щомісяця платить по 10 тисяч євро липовим юристам

Вівторок, 27 вересня 2016, 14:25

Суд дав слідчому прокуратури Сумської області доступ до документів про банкрутство ПАТ "Сумихімпром".

Про це свідчить ухвала Зарічного районного суду міста Суми від 20 вересня, передають "Наші гроші".

Клопотання про доступ до документів заявлено в рамках розслідування кримінального провадження щодо протиправних дій службових осіб ПАТ "Сумихімпром", внаслідок чого інтересам держпідприємства завдано 300 млн гривень збитків.

Банкрутство "Сумихімпрому" стартувало у 2011 році. У 2012 році на підприємстві введено процедуру санації.

У квітні 2014 року керуючий санацією "Сумихімпрому" уклав договір із ДП "Центр правового консалтингу" про надання юридичних послуг у справі про банкрутство "Сумихімпрому".

Щомісячна винагорода компанії складає 10 тисяч євро. Цей договір діє по сьогодні. І юридична компанія вже отримала від держпідприємства 5,37 млн гривень.

Як зауважують у прокуратурі, у судових справах, де "Сумихімпром" представляла ця компанія, рішення на користь держпідприємства не приймалися.

Слідчі мають дані, що фактично "Сумихімпром" на цих судових засіданнях представляли працівники юридичного відділу держпідприємства. Всього "Сумихімпром" має у відповідному відділі 10 працівників, які можуть представляти підприємство у судах.

Слідчий прокуратури попросив про доступ до документів про банкрутство "Сумихімпрому" з метою підтвердження чи спростування участі вже згаданої компанії у судових засіданнях.

Роботу державного ПАТ "Сумихімпром" контролює менеджмент Дмитра Фірташа, чия група орендувала у держави завод за часів Віктора Януковича.

За даними Smida, керуючим санацією "Сумихімпрому" є Ігор Лазакович, голова правління підприємства, який раніше працював заступником голови правління ЗАТ "Кримський Титан" Фірташа.

З 2006 року і до початку 2015 року директором ДП "Центр правового консалтингу" була Марина Майорова, яка обіймає аналогічну посаду в юридичній фірмі "Ілляшев та партнери".

Крім того, "Центр правового консалтингу" зареєстрований з цією фірмою в одному приміщенні - Київ, вул. Анрі Барбюса, 5-Б, кім.6.

ДП "Центр правового консалтингу" зареєстроване на панамський офшор "Tesson Consulting Corp.". В українському реєстрі бенефіціаром цього офшору значиться Дергачов Костянтин, зареєстрований в місті Ялта АР Крим.

Щонайменше до березня 2015 року співзасновником ДП "Центр правового консалтингу" значилась також кіпрська компанія "Soverana Limited", яка була ліквідована у січні 2016 року.

З кінця 2013 і до серпня 2015 року власницею кіпрської фірми "Soverana Limited" значилась кіпріотка Хелен Корелідоу.

У серпні 2015 року її переоформили на українця Євгена Баранова з Кривого Рогу. Чоловік 1988 р.н. відомий як начальник економічного управління ПрАТ "Укртранслізинг". Майже 48% "Укртранслізингу" володіє ПАТ "Українська залізниця", ще 49% має ТОВ "Лемтранс" Ріната Ахметова.

Вищезгаданий панамський офшор "Tesson Consulting Corp." також має частки в інших українських компаніях: ТОВ "Спортивно-оздоровчий комплекс "База Волна", ТОВ "Оздоровчий комплекс "Волна", ТОВ "Науково-виробнича фірма "Композит", ДП "Тессон Ріелті Груп" (агентство нерухомості),

Також "Tesson Consulting Corp." (Панама) і "Soverana Limited" (Кіпр) разом володіли ДП  "Центр охорони літературної спадщини М.Гоголя". Сьогодні це підприємство належить юридичній фірмі "Ілляшев та партнери".

Кіпрська компанія "Soverana Limited" такоє володіє ДП "КВМ" і ПП "Перший центр консалтингу". Ці фірми зазначили у реєстрі, що працюють у сфері права і надають консультаційні послуги.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"