"Голден Деррік" отримала нового власника з РФ та повернулася в газовидобуток - ЗМІ

Вівторок, 27 вересня 2016, 10:57

Державна служба геології та надр в кінці серпня - початку вересня відновила скандальній компанії "Голден Деррік" дії трьох спеціальних дозволів.

Про це пише Liga.Net.

Після більше двох років судових розгляди компанія Голден Деррік, яку пов'язували з колишніми міністрами часів Януковича Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком, повернула собі право на розробку українських газових родовищ.

Якщо рішення Держгеонадр не буде оскаржено в судах, компанія може почати розробку родовищ і видобуток газу. Правда вигодонабувачем розробки надр буде вже не Ставицький, пише видання.

Раніше "Українська правда" писала, що новим власником кіпрської Hartlog Limited, якій належить 67% Голден Деррік, стали компанії пов'язані з російським підприємцем Павлом Фуксом.

Як зазначається, структура власності компанії дійсно змінилася. За даними Голден Деррік, наданими в рамках судових слухань в минулому році, замість Dorigin Limited єдиним акціонером компанії стала Utmost Capital Limited (Кіпр).

Згідно з інформацією "Панамського архіву" формальними власниками Utmost Capital Limited є компанія Dorchester International Inc, а також громадяни Багамських островів Панайота Ассайас, Мелоні Рід і Джейн Міхайліду.

Такі ж акціонери у компаній MCG Development Limited і MCG Invest Limited (обидві - Британські Віргінські острови) і ще 12 компаній.

MCG (MosCityGroup) - девелоперська компанія Фукса, якій зокрема належить бізнес-центр Москва-сіті та інші активи в Росії. Прямого зв'язку віргінських компаній з московської MosCityGroup ЛІГА.net знайти не вдалося.

Павло Фукс в панамських документах фігурує як кінцевий бенефіціар белізької MILDENE COMPANY INC., формальним власником якої значиться все та ж Dorchester International Inc.

Компанія Голден Деррік ще кілька років тому була найбільшим ліцензіатом в газодобувній галузі. Їй належали близько 30 спецдозволів на розвідку і видобуток вуглеводнів в різних регіонах країни.

Зліт бізнесу Голден Деррік припав на президентство Віктора Януковича. З березня-квітня 2010 року по грудень 2014 року компанія отримала близько 28 ліцензій та погоджень на розробку нафтогазових ділянок.

Такі успіхи ЗМІ пов'язували з лобіюванням бізнесу компанії двома колишніми міністрами Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком, яких називали головними бенефіціарами Голден Деррік.

Після Революції гідності ситуація для Голден Деррік і її бенефіціарів кардинально змінилася. У березні 2014 за ініціативою Генеральної прокуратури Державна служба геології та надр позбавила Голден Деррік ліцензій на розробку нафтогазових родовищ, а активи компанії були арештовані.

Компанія пішла в суди і на протязі року домоглася відновлення трьох основних ліцензій на розробку Ново-Диканської, Попаснянсько-Самарської і Північно-Перещепинської нафтогазових площ.

23 серпня і 9 вересня Державна служба геології та надр видала два накази (№272, №299), якими відновила дії ліцензій Голден Деррік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"