У САП допускають, що Фірташ стане фігурантом справи ЗТМК

Субота, 24 вересня 2016, 14:50

Заступник керівника САП Володимир Кривенко не виключає, що бізнесмен Дмитро Фірташ може стати фігурантом справи про розтрату держкоштів посадовими особами Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Про це він повідомив в коментарі каналу "112 Україна" перед розглядом питання про обрання запобіжного заходу затриманому напередодні директору ЗТМК Володимиру Сіваку.

Відповідаючи на питання, чи фігурує у справі Фірташ як власник кіпрської компанії, якій належить 49% статутного капіталу ЗТМК, Кривенко сказав: "Поки що ні, оскільки розслідування ведеться по трьом лініям. Розкритий вже перший ланцюг, затримана перша особа".

"В подальшому, я думаю, що ми вийдемо на кінцевих бенефіціарів, і встановить як досудове розслідування, так і суд причетність інших осіб і їх роль у схемі заподіяння збитків", - зазначив заступник керівника САП.

Як повідомлялося, у п'ятницю детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та у співпраці з співробітниками управління Служби безпеки затримали директора Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сівака за підозрою в розтраті 492 мільйонів гривень.

Слідство встановило, що впродовж 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК", відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник "TOLEXIS TRADING LIMITED" виділила 880 млн грн.

Однак, директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Зокрема, замість фінансування видатків на модернізацію, кошти спрямовано ПАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Комерційний банк "Надра" та ТОВ "Сінтез Ресурс" – в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб’єктами. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія "TOLEXIS TRADING LIMITED" за умовами, передбаченими договором заснування ТОВ "ЗТМК".

У разі визнання судом винуватості затриманого директора, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" було створено у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією "TOLEXIS TRADING LIMITED" (49%), яка належить Дмитру Фірташу.

Остання зобов’язалася сплатити борги держпідприємтсва, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів США на впровадження передових технологій і устаткування вітчизняних та зарубіжних фірм. Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"