Кабмін посилить критерії відбору банків для виплати зарплат і пенсій

Середа, 21 вересня 2016, 17:07

Кабмін посилить критерії відбору банків, уповноважених виплачувати пенсії і зарплати бюджетникам.

Такий проект постанови уряд розгляне в четвер на своєму засіданні.

Починаючи з 2014 року, НБУ визнав понад 80 банків неплатоспроможними. При цьому статус "уповноваженого" проводити соціальні виплати втратили понад 30 банків.

"Це негативно вплинуло на виплату пенсій, соціальних виплат і зарплат бюджетникам. У зв'язку з цим виникла необхідність посилити вимоги до уповноважених банків", - говориться в пояснювальній записці до проекту постанови.

Зараз відбір уповноважених банків здійснюють дві конкурсні комісії: одна при Мінфіні, одна при Мінсоцполітики.

Згідно з проектом постанови, пропонується встановити єдині критерії для всіх банків і доручити відбір одній комісії при Мінфіні, в яку увійдуть представники різних відомств.

Уповноваженими зможуть бути банки, які: не мають заборгованості перед ФГВФО; не мають податкової заборгованості; щодо яких протягом останнього року не застосовувалися санкції; емітують електронні платіжні карти.

Також уповноваженими зможуть стати банки, активи яких становлять не менше 1% активів банківської системи, або контрольний пакет акцій яких належить МФО, або в яких частка держави понад 75% і банки, щодо яких останні півроку НБУ не застосовував заходи щодо обмеження або припинення банківських операцій.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!