У Данилюка хочуть скасувати безкоштовне навчання на магістратурі

П'ятниця, 2 вересня 2016, 14:19

Міністерство фінансів пропонує не тільки змінити підхід до виплати стипендій, а й скасувати бюджетне навчання на магістратурі.

Про це йдеться в рекомендаціях відомства Міністерству освіти і науки за розподілом витрат і надання кредитів із загального фонду проекту держбюджету на 2017 рік, передають Українські Новини.

"З метою переходу на систему отримання студентами освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" виключно на контрактній формі навчання (за рахунок коштів фізичних та юросіб), при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік зменшено видатки за загальним фондом Мінкультури в обсязі 1 785,5 тис. гривень, Міносвіти - 159 687,6 тис. гривень, Мінфіну - 1 699,5 тис.гривень", - йдеться в ньому.

Мінфін також рекомендує скоротити витрати на стипендії відповідно до основних напрямків бюджетної політики на 2017 рік з метою підвищення адресності надання фінансової допомоги учням і студентам, враховуючи матеріальний стан при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік.

"Враховані витрати на забезпечення стипендіями тільки учнів і студентів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів 1-3 груп, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону Про державну соцдопомогу малозабезпеченим сім'ям, аспірантам і докторантам", - наголошується в рекомендаціях.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Мінфін хоче розділити стипендії на соціальну та академічну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"