Коболєв: прихід європейців в українську ГТС дозволить зберегти 2 мільярди доходів

Неділя, 18 вересня 2016, 14:19

Прихід європейської компанії в управління українською ГТС, з одного боку, покращить ефективність роботи оператора, а з іншого кардинально зменшить ризик будівництва "Північного потоку-2" або іншого газопроводу в обхід України, що дозволить зберегти 2 млрд дол. доходів для України.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Прихід європейської компанії, з одного боку, поліпшить ефективність роботи оператора. З іншого - я не кажу, що це гарантія, що "Північний потік-2" не буде побудований, але це кардинально зменшить ризик обходу України", - сказав він.

За його словами. це дасть можливість зберегти 2 млрд доларів доходів для України.

"Не для "Нафтогазу", тому що оператор не входитиме до нашої групи. З урахуванням цих факторів, вважаю, такий партнер потрібен. Є стандартний шлях, розраховані методики, доведені практикою та досвідом", - заявив голова "Нафтогазу".

"У багатьох бізнесах, особливо інфраструктурних, як правило, унікальних шляхів не існує. Але щоб пояснити, чому в Україні роблять не так, як успішно зробили до нас у сусідніх з нами країнах, деякі люди називають це "унікальним українським шляхом", - зазначив він.

На думку Коболєва, прихід великої західної компанії, яка буде управляти українською ГТС, кардинально підвищить якість її роботи.

"Для цього є об'єктивні причини. Насамперед, західна компанія буде однозначно мати нульову толерантність до корупції", - зазначив він.

"З мого погляду, повторюся, прихід західного оператора - це не гарантія успіху, не гарантія того, що все буде ідеально, але я вважаю, що це: а) підвищує кардинально шанси зберегти транзит; б) поліпшить якість оператора; с) дасть якісь гарантії всьому ринку, що оператор буде ставитися до всіх рівновіддалено", - сказав голова НАК.

"У нас є великий досвід роботи з європейськими постачальниками газу, з великими та середніми компаніями. Спілкуючись із ними, дивлячись, як у них побудовано процес, я бачу кардинальну відмінність. І ця відмінність не на користь українських компаній", - заявив Коболєв.

Як повідомлялося, МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України" своїм наказом від 7 вересня оновив статут "Нафтогазу", перебравши на себе функції з управління "Укртрансгазом", тоді як раніше це входило в компетенцію правління "Нафтогазу".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!