Через фальсифікацію "Дельта банк" може втратити 450 мільйонів

П'ятниця, 16 вересня 2016, 18:20

Внаслідок фальсифікації документів та шахрайських дій виник ризик втрати активів АТ "Дельта Банк" у вигляді забезпечених високоліквідною іпотекою кредитів на суму близько 450 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як наголошується, один із найбільших мобільних операторів відступив права вимоги на свої кошти, які були розміщені на рахунках у "Дельта Банку", на користь фінансовій компанії. Банк з підстав, визначених чинним законодавством, заперечив відступлення прав.

"Після відкликання ліцензії і початку ліквідації "Дельта Банку" оператор не заявився як кредитор "Дельта Банку", однак кредиторські вимоги подала фінансова компанія. Банк повідомив останній про відмову в прийнятті кредиторських вимог за рахунками мобільного оператора", - йдеться у повідомленні.

"Отже, ані мобільний оператор, ані фінансова компанія не є кредиторами "Дельта Банку", оскільки відповідно до ч. 8 ст. 49 Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" "вимоги, не включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню в ліквідаційній процедурі не підлягають і вважаються погашеними", - повідомляє фонд.

Згідно з повідомленням, незважаючи на це, фінансова компанія відступила частину свої вимог на користь групи позичальників банку, які є власниками мережі магазинів, що спеціалізується на реалізації одягу, взуття та аксесуарів преміум категорії.

Загальна заборгованість за їх іпотечними кредитами, забезпеченням за якими виступали високоліквідні об’єкти нерухомості, становить близько 450 млн гривень. Крім того, ці кредити були передані "Дельта Банком" у заставу Національному банку за видане рефінансування.

"З метою виведення вказаних активів з банку група позичальників подала заяву про відступлення та заяву про зарахування зустрічних вимог. При цьому "Дельта Банк" письмово не визнав відступлення та зарахування зустрічних вимог. Також, зарахування зустрічних прав у період ліквідації заборонено згідно зі ст. 46 Закону, а вказаний випадок не підпадає під виключення, описані цією статтею", - йдеться у повідомленні.

Крім того, вказана група позичальників ініціювала судовий розгляд. Для виведення справи з підсудності Києва, вони визначили першим відповідачем третю особу з місцезнаходженням у Львові.

"Вимоги до цього відповідача мають явно штучний характер. Пізніше, в межах вже порушеного судового провадження, всіма трьома позичальниками було сформовано позовні вимоги до "Дельта Банку" щодо припинення кредитних зобов’язань та припинення забезпечення", - йдеться у повідомленні.

Спір розглядався у Залізничному районному суді Львова в складі головуючого судді Боровкова Д.О. (справа №462/2631/16-ц).

"Для того, щоб Дельта Банк не дізнався про судовий процес та не зміг захистити свої інтереси було сфальсифіковано поштові документи. Повідомлення, які суд надсилав на адресу "Дельта Банку", в т.ч., можливо й повістки про судові засідання, надходили до поштового відділення, з якого їх забирала невстановлена особа. При чому, вона надавала сфальшовану довіреність, виписану на справжнього співробітника банку, який документи не отримував та не міг отримувати", - повідомляє фонд.

Як наслідок, "Дельта Банк" не знав про судовий процес та не міг брати в ньому участь.

У результаті, 21 червня суд виніс рішення, яким були визнані припиненими зобов'язання групи позичальників перед "Дельта Банком", а також було припинено застави та іпотеки, що забезпечували виконання зобов’язань за кредитними договорами.

Як наголошується, "Дельта Банк" дізнався про таке судове рішення наприкінці серпня. Одразу після цього банк подав до Печерського управління поліції заяву про вчинення кримінального правопорушення - фальсифікації документів з метою недопущення до участі у судовому процесі, що спричинило втрату активів на великі суми.

Крім того, банком подана апеляція на рішення Залізничного районного суду Львова та заява про поновлення строків на оскарження рішення.

Як відомо, Нацбанк 2 вересня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізосіб ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію "Дельта Банку", який належить Миколі Лагуну.

2 березня НБУ визнав "Дельта Банк" неплатоспроможним.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!