МВФ визначив "маяки" для четвертого траншу Україні

П'ятниця, 16 вересня 2016, 15:31

Україні для отримання четвертого траншу від МВФ необхідно провести пенсійну реформу, оптимізувати систему виплат житлових субсидій та виробити механізм підвищення тарифів на газ та опалення.

Про це йдеться у копії нової редакції меморандуму про співпрацю України з МВФ, яка є в розпорядженні "Апостроф".

У меморандумі міститься ряд умов, так званих, "маяків", які фонд висунув Україні для отримання наступного траншу.

Значна частина нових вимог МВФ пов'язана з пенсійною реформою. Фонд вважає за необхідне консолідувати пенсійне законодавство, яке сьогодні складається з двох десятків окремих документів.

Україні необхідно в грудні 2016 року прийняти закон, який би передбачав поступову зміну пенсійного віку. При цьому новий вік для виходу на пенсію не вказаний.

В цьому законі також слід передбачити скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії.

Серед інших вимог до пенсійної реформи - встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій, забезпечення більш тісної зв'язки між пенсійними внесками та розміром пенсії, що має, в свою чергу, стимулювати громадян декларувати свої реальні доходи.

Крім того, передбачається, що фінансування різних категоріальних надбавок до трудових пенсій буде передано від Пенсійного фонду до держбюджету.

Крім того, передбачається скасування спецпенсій і створення умов для запровадження накопичувальної системи пенсій (на додаток до існуючої солідарної системи).

Ще однією вимогою є введення до кінця жовтня тимчасового механізму коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі, на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.

До кінця жовтня Кабінет міністрів повинен затвердити і опублікувати перелік держпідприємств, визначивши, які з них залишаться в держвласності, які будуть приватизовані, а які - ліквідовані. До кінця грудня мають бути прийняті законодавчі зміни для більш прозорої приватизації.

Також до жовтня всі високопоставлені чиновники повинні подати електронні декларації про своє майно за 2015 рік, і до цих даних буде забезпечений вільний доступ на єдиному веб-сайті.

До кінця вересня уряд повинен подати до парламенту законопроект про обіг сільськогосподарських земель та прийняти закон, що підсилює норми Цивільного процесуального кодексу та Господарсько-процесуального кодексу щодо внутрішніх транзакцій і арешту банківських рахунків.

В кінці листопада 2016 року, відповідно до умов меморандуму, парламент повинен прийняти законодавство про Національне антикорупційне бюро України, яке отримає широкий спектр повноважень, що дозволяє йому не залежати від інфраструктури інших відомств.

Також МВФ дав прогноз розвитку економіки України до 2021 року, згідно з яким, зростання ВВП України в 2017 році може становити 2,5%, в 2018 - 3%, в 2019 - 3,5%, в 2020 і 2021 роках - 4%.

Як повідомлялося, Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про продовження програми співробітництва з Україною та надання додаткових обсягів фінансової допомоги.

Третій транш Міжнародного валютного фонду буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Національного банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"