На утеплення бюджетних установ необхідно 8,5 мільярда - Держенергоефективності

Неділя, 11 вересня 2016, 16:21

В Україні близько 100 тисяч бюджетних установ необхідно термомодернізувати, що, у свою чергу, потребує чималих коштів - до 8,5 млрд доларів.

Про це заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук у прямому ефірі Громадського радіо, передає прес-служба відомства.

"Осилити таку суму відразу державі нелегко. Тому ми запозичили досвід європейських країн та ініціювали впровадження в Україні ЕСКО-механізму - залучення приватних інвестицій до енергомодернізації об’єктів бюджетної сфери", - повідомив Савчук.

За його словами, у країнах ЄС саме приватний інвестор заходить у школу, дитсадок, лікарню, ставить лічильник, утеплює стіни, замінює вікна тощо і за рахунок зменшення цією установою споживання енергоресурсів та витрат на них повертає свої інвестиції.

"Така можливість в Україні тепер теж є. Відкривається новий величезний ринок послуг енергосервісу. Це нові можливості для роботи ЕСКО-компаній, виробників та постачальників енергоефективного обладнання та матеріалів", - сказав голова Держенергоефективності.

Він запевнив, що для роботи енергосервісних компаній у бюджетній сфері створено усю необхідну законодавчу базу.

"Минулого року прийнято два ключові закони, які надають можливість приватним компаніям заходити у бюджетну сферу, а також правові гарантії повернення вкладених інвестицій. Крім того, прийнято й низку підзаконних актів", - зауважив голова агентства.

"Одна з головних змін - можливість взяття довгострокових бюджетних зобов’язань до 10 років. Раніше бюджетні зобов'язання існували тільки на 1 рік, тому ЕСКО-компанії і не заходили на цей ринок, тому що повернути вкладені інвестиції за рік неможливо", - йдеться у прес-релізі.

Також передбачено захист інтересів і територіальної громади, місцевої влади. Мова йде про те, що довгострокове зобов’язання має умовний характер.

"Реальні зобов’язання вступають у силу тільки тоді, коли встановлено факт досягнутої економії енергоресурсів", - підкреслив Савчук.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!