Кутовий хоче, щоб ЄС допомагав фінансувати агросектор України

Субота, 10 вересня 2016, 15:21

Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий хоче отримати від Євросоюзу в рамках комплексних програм для підтримки аграрного сектору стільки ж, скільки отримує Молдова.

Про це він пише в своїй статті для DT.UA.

За словами міністра, сусідня країна отримує 256 євро допомоги на душу населення від ЄС, а Україна - лише 27,5 євро.

"Щоби збільшити фінансування донорів нам потрібно три складові, розробку яких я вже доручив опрацювати команді реформ", - сказав міністр.

"Перша - нова редакція закону про підтримку сільського господарства, яка суттєво не переглядалася останні 11 років. Друге - створити спеціальні інституції за аналогом, які є в ЄС, для отримання та розпорядження донорськими коштами. Третє – офіційно, на рівні закону, затвердити погоджену з донорами стратегію розвитку АПК", - заявив він.

"Адже донори дадуть кошти тільки під зрозумілу та погоджену з ними програму дій. Якщо говорити про досвід Молдови, то на їхній АПК йде близько 30% загальної суми дотацій. Прагнемо отримати не менше", - пише міністр.

Також Кутовий розраховує на кредит від Європейського інвестиційного банку. Він стверджує, що Україна вже завершила процес переговорів про виділення банком 400 мільйонів євро на 10 років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!