ДФС перевірить Котвіцького на дотримання "валютного" законодавства

Понеділок, 8 серпня 2016, 10:31

Державній податковій інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві доручено перевірити дотримання народним депутатом від "Народного фронту" Ігорем Котвіцьким валютного законодавства, декларування доходів та сплату податків.

Про це свідчать ухвали Дніпровського райсуду м. Києва від 19 липня, пишуть "Наші гроші".

Як зазначається, перевірка триває з 20 липня до 19 серпня. Її призначено за клопотанням слідчого управління Прокуратури міста Києва, яка з березня цього року за заявою одного з нардепів розслідує провадження щодо можливого вчинення Котвіцьким шахрайства (ст.. 190 КК) під час виведення 40 млн дол. закордон влітку 2015 року.

Як відомо, НАБУ розслідує змову між посадовцями НБУ та кількома офшорними компаніями, які перерахували ці 40 млн доларів.

В червні 2015 року між Котвіцьким і ТОВ "Крим Петроліум Компані" був укладений договір, за яким остання переводить на нардепа борг в 40 млн доларів перед нідерландською компанією Tiway FSU B.V. Паралельно остання передала панамській Kingston Group S.A. за винагороду в 1 долар право вимагати з Котвіцького 40 млн доларів.

В липні-серпні 2015 року двома траншами Котвіцький перекинув 41 млн доларів зі свого рахунку в "Сбербанку" в "Ощадбанк". З цих грошей 40 млн доларів було перераховано компанії Kingston Group S.А. в швейцарському банку Falkon Private Bank, а решту – 1 млн доларів – на рахунок Котвіцького у "Альфа Банку". НБУ нічого не зробив, щоб зупинити виведення грошей закордон.

В декларації про доходи інформація про ці кошти була прихована. Натомість ці гроші були вказані в новій декларації, поданій Котвіцьким після підозрілої транзакції.

Kingston Group S.A. є бенефіціарним власником ТОВ "Крим Петроліум Компані", а попереднім бенефіціаром була компанія Tiway FSU B.V.

Як відомо, Котвіцький є соратником і бізнес-партнером міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Сам міністр стверджує, що Котвіцький вивів ці 40 мільйонів доларів закордон законно.

У листопаді Генпрокуратура передала цю справу МВС, незважаючи на те, що внаслідок цього відомство Авакова почало розслідувати справу його соратника, що спровокувало конфлікт інтересів.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.