Золотовалютні резерви перевищили 14 мільярдів доларів

П'ятниця, 5 серпня 2016, 16:47

За попередніми даними міжнародні резерви України на 1 серпня 2016 року становили 14,082 млрд доларів в еквіваленті.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

"Обсяг резервів зростає четвертий місяць поспіль, але протягом липня приріст був незначний - на 94 млн доларів. За останні 12 місяців резерви зросли на 35,7%", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, збільшення резервів у липні відбулося насамперед завдяки купівлі Нацбанком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів.

"Чиста купівля валюти Національним банком протягом місяця становила 257,8 млн доларів. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом липня не проводив", - повідомляє НБУ.

Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь уряду від розміщення валютних ОВДП на у суму 98 млн доларів.

"Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі 329,7 млн доларів. У тому числі 232,8 млн доларів було спрямовано на обслуговування та погашення за державними цінними паперами", - йдеться у повідомленні.

"За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,6 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій уряду та Національного банку", - зазначили у НБУ.

Як повідомлялося, міжнародні резерви України на 1 липня 2016 року становили 13,988 млрд доларів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!