Міненерго про долю держшахт: 8 збережуть, 14 приватизують і 11 ліквідують

Вівторок, 30 серпня 2016, 14:38

Міністерство енергетики та вугільної промисловості у рамках реформування 32 державних вугільних підприємств планує 8 перспективних шахт залишити у своїй власності, 14 - вивести на беззбитковість і приватизувати, а 11 - ліквідувати.

Про це йдеться у програмі реформування галузі до 2020 року, текст якої має УНІАН.

Згідно з документом, для 8 перспективних шахт, сумарні запаси яких становлять 469,6 млн тонн вугілля, а потужності - 11,2 млн тонн вугілля на рік, необхідно короткострокове надання державної підтримки протягом 2016-2017 років.

"Зазначені підприємства надалі працюватимуть у беззбитковому режимі і забезпечать енергетичну незалежність держави", - наголошують у міністерстві.

Йдеться про п'ять шахт у Донецькій області - "1/3 "Новогродівська", ім. Сургая, "Південнодонбаська №1", ім. Стаханова і "Росія", а також про шахту ім. Мельникова в Луганській області і шахти "Лісова" і "Степова" у Львівській області.

При цьому 14 малоперспективних шахт, сумарні запаси вугілля на яких становлять 594,6 млн тонн, планується приватизувати.

На приватизацію планується виставити 6 шахт у Донецькій області ("Краснолиманська", "Центральна", "Україна", "Курахівська", ім. Дзержинського і "Торецька"), 3 шахти в Луганській області ("Горська", "Карбоніт", ім. Капустіна), а також 5 шахт у Львівській та Волинських областях ("Межирічанська", "Червоноградська", "Відродження", "Великомостівська", "Бужанська").

"У разі відсутності пропозицій щодо приватизації буде додатково розглянуто питання про консервацію або ліквідацію", - уточнили у відомстві.

Крім того, 11 шахт, які відпрацьовують свої запаси або будуть віднесені до безнадійно збиткових, планується ліквідувати. Це шахти ім. Димитрова, "Родинська", "Північна", "Південна", "Золоте", "Тошківська", "Привольнянська", "Новодружеська", "№9 Нововолинська", "Надія" і "Зарічна".

У ході ліквідації цих підприємств міністерство пропонує упровадити систему соціальної підтримки звільнених працівників, а також фінансувати заходи з охорони навколишнього середовища на закритих майданчиках. Для затвердження цієї програми необхідно отримати схвалення профспілок і Кабінету міністрів.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики планує до 2020 року направити на реформування державних вугільних підприємств 25,287 млрд гривень, з яких 10,572 млрд гривень - кошти держбюджету.

Очікується, що виконання всіх запланованих заходів дозволить забезпечити у 2020 році видобуток вугілля на державних шахтах на рівні 9,2 млн тонн, що в 1,5 разу більше, ніж було видобуто в 2015 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!