НАБУ взялося за 300 мільйонів при закупівлі радіостанцій для силових відомств

Понеділок, 29 серпня 2016, 10:45

Національне антикорупційне бюро почало розслідувати можливу розтрату 300 млн гривень державних коштів при закупівлі радіостанцій для силових відомств.

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського районного суду Києва від 17 серпня, передають Українські Новини.

Згідно з ним, групою детективів НАБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

Як зазначається у матеріалах кримінального провадження, посадові особи Міноборони, Генерального штабу Збройних сил, Національної гвардії і адміністрації Державної прикордонної служби, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах приватних суб'єктів господарювання, шляхом застосування переговорної процедури держзакупівель, вважали за краще цінові пропозиції конкретної компанії і уклали договори закупівель за завищеними цінами, чим завдали збитків державним інтересам на суму близько 300 млн гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що представниками силових відомств в 2014-2015 роках за результатами проведених процедур державних закупівель придбано у ТОВ "Доля і Ко. ЛТД" цифрові радіостанції Motorola загальною вартістю понад 810 млн гривень, незважаючи на цінові та технічні переваги інших учасників переговорної процедури.

Проведеними слідчими діями та аналізом фінансово-господарської документації встановлено, що закупівля радіостанцій за державні кошти фактично готувалася під продукцію компанії Motorola і ТОВ "Доля і Ко. ЛТД" як офіційного її дистриб'ютора на території України.

Тендерними комітетами 6 разів вносилися зміни до тендерної документації та з формальних причин відхилялися пропозиції інших учасників торгів, які могли бути більш вигідними.

Крім цього, при імпорті вказаного радіообладнання і програмного забезпечення посадовими особами ТОВ використовувалися офіційні документи, що мають ознаки підробки.

Крім того, в 2016 році силовими відомствами України була розпочата закупівля засобів радіозв'язку "Либідь", авторське право на яке належить ТОВ "Доля і Ко. ЛТД".

Згідно з технічними вимогами Міноборони, "Либідь" є безальтернативним виробом, але досудовим розслідуванням встановлено, що це твердження не відповідає дійсності.

У зв'язку з цим суд дав НАБУ тимчасовий доступ з можливістю вилучення до всієї документації, яка стала підставою для складання і видачі експертних висновків Торгово-промислової палати щодо безальтернативності засобів радіозв'язку "Либідь".

Як повідомлялося, в квітні 2015 року Державний концерн "Укроборонпром" домовився з французькими компаніями про закупівлю систем радіозв'язку і вертольотів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!