Україна зекономила 450 мільйонів на закупівлі газу з Європи - НАК

Четвер, 25 серпня 2016, 14:33

З 2014 року Україна зекономила 450 млн доларів на закупівлі газу у європейських постачальників.

Про це йдеться у повідомленні НАК "Нафтогаз України" на сторінці в Facebook.

Як наголошується, з 2014 року Україна зекономила 450 млн доларів на закупівлі газу у європейських постачальників, навіть з урахуванням усіх ситуативних знижок, які нам був змушений давати Газпром.

"Якщо порівняти фактично сплачену нами суму і суму, яку ми мали б заплатити "Газпрому" за ті ж обсяги за ціною в контракті, то Україна зекономила вже близько 5 млрд доларів", - йдеться у повідомленні.

"А якщо не забути ще про астрономічні суми за "бери або плати", які ми зараз відбиваємо в суді, то сума в потенційному ціннику з півночі вже на 44 млрд доларів перевищує те, що ми заплатили за останні 2,5 роки", - повідомляє НАК. 

Раніше директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрій Вітренко повідомив, що ціна на газ від контрагентів з Європи на кордоні України знизилася до рівня, який на даний момент нижче ціни на російський газ.

У середу міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що Україна змушена переплачувати за газ, щоб бути в цьому питанні незалежною від Росії.

"Ми платимо дорожче, оскільки ми платимо за транзит і по території України, і по території Європи, тому на сьогоднішній день ця ціна становить 185 доларів за кубометр. За прямим контрактом з Росією ця ціна б становила 140 доларів", - зазначив Насалик, назвавши цю різницю ціною "незалежності України" від російського палива.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!