У родини головного прикордонника з’явилось нерухомості на 17 мільйонів - ЗМІ

Вівторок, 16 серпня 2016, 19:20

Родина голови державної прикордонної служби України генерал-полковника Віктора Назаренка з  кінця 2015 року стала власником низки нерухомості в Києві, загальна вартість якої складає близько 17,5 млн грн.

Про це йдеться у розслідуванні Аліни Стрижак для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", передають "Наші гроші".

З кінця минулого року в житловому комплексі бізнес-класу "Сонячна брама" родичі головного прикордонника придбали три квартири та п’ять паркомісць.

На час купівлі квадратний метр житлової нерухомості коштував 30 тис. грн, машиномісце – близько 300 тис. грн. То ж тільки в ЖК "Сонячна брама" родина керівника ДПСУ стала власником нерухомості на 15 мільйонів гривень.

31-річна дочка Вікора Назаренка Ірина Диковицька наприкінці 2015 року придбала в "Сонячній брамі" квартиру площею 162 м кв та два машиномісця.

Власником квартири в ЖК "Сонячна брама" став і її чоловік Едуард Диковицький, на якого записана тут нерухомість площею 165,4 кв м. За тиждень до 2016 року Диковицький також став власником двох паркомісць в житловому комплексі.

Едуард Диковицький раніше очолював сектор в департаменті кредитно-розрахункових операцій "Нафтогазу" та був заступником начальника відділу. Зараз працює в державному "Укртрансгазі" членом ревізійної комісії. Бухгалтером в "Укртрансгазі" працює і дружина голови ДПСУ Олена Назаренко. "Укртрансгаз" і "Нафтогаз" не розкрили дані про доходи Едуарда Диковицького та Олени Назаренко, проте минулого року середня зарплатня в "Укртрансгаз" складала до 5 600 грн.

Ще одну квартиру в цьому житловому комплексі площею 102 кв м у травні 2016 придбала свекруха Назаренків – Галина Диковицька, а в червні того ж року з’явилось машиномісце в "Сонячній брамі" у її чоловіка Володимира Диковицького. Батьки зятя голови ДПСУ – з райцентру Сторожинець у Чернівецькій області. Володимир працював у транспортних підприємствах, матір – в інспекції з контролю за цінами, та нещодавно судилася за доплату до пенсії в розмірі 2800 грн. на місяць.

Ірина Диковицька заявила, що нерухомість придбана за кошти, отримані від відчуження іншого житла, а критика діяльності її батька спричинена його активною боротьбою з контрабандою на західному кордоні.

Родини Назаренків та Диковицьких справді здійснила низку операцій з нерухомістю. Так, у керівника ДПСУ була службова квартира на масиві Дарниця в Києві площею 138 кв м. У родини Диковицьких – в районі столичної станції метро Академмістечко. В один день 13 липня 2016 року обидві квартири були продані родині бізнесменів Рябченків, які є власниками мережі магазинів "Керамхолл". Рябченки не стали коментувати купівлю квартир у непрестижних районах Києва. Проте виявилося, що в обох цих начебто проданих квартирах досі мешкають попередні власники. За словами ріелтора, продаж принаймні однієї квартири здійснений без виплати грошей. Обидві квартири зараз знову виставлені на продаж.

Відмітимо, що в травні Ірина Диковицька набула також право власності на 50-метрову квартиру в житловому комплексі "Лідер" на столичній Шулявці. Такі ж квартири продаються за 100 тис доларів (2,5 млн грн за нинішнім курсом).

Тож загальна вартість нерухомості, яку придбала родина головного прикордонника сягає 17,5 млн грн.

В декларації за 2015 рік керівник ДПСУ Віктор Назаренко сказав, що за рік заробив 245 тис грн., а його дружина на 9 тис грн. більше. На прохання журналістів прокоментувати походження коштів на нерухомість Назаренко ДПСУ відповів, що запитувана інформація стосується не його, а інших осіб, "є конфіденційною і може бути поширена тільки за їх згодою".

Нагадаємо, що у власності згаданих родичів Віктора Назаренка знаходиться парк коштовних авто вартістю біля 5 мільйонів гривень. При цьому сам головний прикордонник машини не має.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!