Незважаючи на санкції, до Криму за два роки зайшли понад 600 іноземних суден

Вівторок, 16 серпня 2016, 14:54

Протягом останніх двох років понад 600 іноземних суден зайшли в порти окупованого Криму, незважаючи на західні санкції.

Про це йдеться в розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

У розслідуванні відзначається, що на сьогоднішній день Україна не притягнула до відповідальності жодного капітана або власника судна.

16 червня 2014 року, через кілька місяців після того, як Росія анексувала Крим, Україна закрила півострів для міжнародного судноплавства. Згодом ЄС і США також ввели санкції, якими заборонили судам заходити в кримські порти.

"Не дивлячись на це, сотні суден, що плавають під прапорами різних країн, продовжують заходити на півострів", - йдеться в розслідуванні.

Як зазначається, збір інформації про ці кораблі здійснювався низкою урядових і неурядових організацій.

Згідно з даними, зібраними Міністерством інфраструктури та неурядовою організацією "Майдан закордонних справ", станом на червень 2016 року, в кримські порти увійшли 602 судна.

Також наголошується, що більшість з суден-порушників мають російську реєстрацію або прапор. При цьому і велика кількість європейських кораблів продовжує торгувати з окупованим півостровом, незважаючи на санкції.

Так, за останні два роки 24 судна увійшли в Крим під прапорами країн ЄС, 43 судна були зареєстровані в ЄС, а ще 23 належать бенефеціарам з Європейського союзу.

Разом з тим, Андрій Клименко, автор проекту "Майдан закордонний справ", на своїй сторінці в Facebook заявив, що результати розслідування не відповідають дійсності.

"Автори назвали цифру понад 600. Десь дістали базу ВМСУ і гідрографії, звалили все в купу. Порахували як іноземні судна, ті, що заходили в порти Криму після окупації, українські, з кримських портів, пасажирські та лоцманські катери, буксири, плавкрани (вкрадені у України - тобто "націоналізовані"), записали їх як російські і додали в статистику. Плюс, все яхти, які роками базувалися на Балаклаву (а вони всі під іноземними прапорами), плюс весь вкрадений у України технологічний флот "Чорноморнафтогазу", - написав він.

За словами Клименка - точна цифра, суден, що заходили до Криму, не дивлячись на санкції - 262.

"Можу сказати зараз наступне: торговельних суден (не прогулянкових катерів), які можна віднести до порушників санкцій, за 2,5 року в кримські порти заходило 262. По роках 2014-152, 2015-175, 2016, 6 міс - 128. Російських (по прапорах) близько 70%, по судновласникам буде більше. Решта, в основному, під прапорами великих морських держав - Монголії, Того, Танзанії, Палау і тп", - заявив Клименко.

Як повідомлялося, 17 червня Рада Євросоюзу продовжила обмежувальні заходи ЄС, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, до 23 червня 2017 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!