НБУ пояснює падіння гривні зовнішньополітичною ситуацією

П'ятниця, 12 серпня 2016, 15:01

Збільшення волатильності обмінного курсу на валютному ринку носить ситуативний характер на тлі зовнішньополітичної ситуації.

Про це йдеться у повідомленні Національного банку на сторінці в Facebook.

"Протягом останніх днів спостерігається збільшення волатильності обмінного курсу на валютному ринку. На думку Національного банку, ці коливання носять ситуативний характер (на тлі зовнішньополітичної ситуації) і не пов’язані з фундаментальними факторами", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, ситуація на внутрішніх та зовнішніх ринках залишається сприятливою завдяки стрімкому падінню темпів інфляції, високому урожаю зернових та позитивній кон’юнктурі на світових ринках сталі та залізної руди.

Крім того, зниження цін на нафту та покращення енергоефективності економіки призвело до скорочення імпорту.

У НБУ нагадали, що регулятор дотримується режиму гнучкого курсоутворення, за якого не протидіє руху курсу, зумовленому фундаментальними ринковими факторами.

"Водночас НБУ згладжує надмірні коливання курсу, які відбуваються внаслідок ситуативних чинників. Для згладжування коливань курсу, як в бік знецінення, так і в бік зміцнення, НБУ проводить валютні інтервенції", - повідомляє прес-служба.

"Так, з другої половини березня до липня цього року на міжбанку спостерігалося перевищення пропозиції валюти над попитом на неї. З початку року під час інтервенцій та валютних аукціонів чиста купівля валюти Нацбанком становила майже 1,5 млрд доларів, а рівень золотовалютних резервів збільшився до 14 млрд доларів", - йдеться у повідомленні.

"Звертаємо увагу, що Національний банк уважно стежить за ситуацією на ринку та в разі необхідності має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу", - зазначили у НБУ.

Як повідомлялося, за день курс гривні до долара на міжбанківському валютному ринку знизився на 13 копійок.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!