Мінюст пояснив, як захистить бізнес від рейдерів

Четвер, 11 серпня 2016, 20:17

Міністерство юстицій планує у вересні подати до парламенту зміни до законодавства, які ускладнять рейдерські захоплення.

Про це в інтерв’ю ЕП розповів заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз.

За його словами, зараз, щоб зареєструвати зміни у складі засновників або учасників товариства подається дуже простий пакет документів – заява, рішення установчих зборів, статут, правочин про перехід права власності на частку у простій письмовій формі.

"У цьому пакеті немає жодного нотаріально посвідченого документа. Ми хочемо щоб згадані правочини та протокол, яким оформлюється рішення зборів товариства, голова та секретар підписували у присутності нотаріуса та щоб нотаріус посвідчував їхні підписи. Це ускладнить подачу підробних документів, адже як мінімум два підписи повинні бути нотаріально завірені", - заявив він.

Він зазначив, що підприємство можна буде зареєструвати у будь-якого реєстратора, у тому числі скориставшись онлайн послугами кабінету електронних сервісів.

"А от реєстрацію зміни керівника товариства, засновників або учасників товариства ми хочемо обмежити рівнем області. Функції реєстрації нерухомості звужені до рівня області, окрім нотаріусів. Нотаріуси можуть реєструвати об’єкт незалежно від того де знаходиться він сам, а де — об’єкт нерухомості", - додав Мороз.

За словами Мороза, Мінюст планує урівняти нотаріусів з іншими реєстраторами в повноваженнях реєстрації нерухомості.

"Тобто у першому випадку реєстратор Тернопільської області зможе реєструвати зміни учасників товариств тільки з Тернопільскої області, а у другому — нотаріус з Хмельницької області зможе реєструвати нерухомість лише з Хмельницької області", - зазначив заступник Міністра.

Також планується ускладнити процедуру відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості.

"Наприклад, як відбулося рейдерське захоплення нерухомості "Сантрейд"? У реєстрі є розділ, згідно якого "Сантрейд" є власником нерухомості. Реєстратор відкрив новий розділ і зареєстрував у ньому об'єкт на іншого власника. Зараз якщо у вас є 50 приміщень, то створити 50 нових розділів і перереєструвати їх на інших осіб можна за 5 хвилин. Саме так відбувалась більшість рейдерських захоплень нерухомості. Ми ускладнимо цю процедуру", - додав він.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!