АМКУ оштрафував заправки "Укрнафти" і групи "Приват"

Понеділок, 4 липня 2016, 16:28

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало АЗС компанії "Укрнафта" та групи "Приват" бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на 408 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії.

Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

Згідно з повідомленням, оштрафовано ПАТ "Укрнафта" (бренд "Укрнафта"), ТОВ "Айас" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy") та ТОВ "ТК-Фаро" (бренди "Авіас", "ANP", "Energy").

"Відділення встановило, що протягом першого півріччя 2015 року спостерігалось одночасне підвищення та спадання роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного палива та дизельне пальне, що реалізується через АГЗС та АЗС ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Айас" та ТОВ "ТК-Фаро", - заявили у АМКУ.

Як наголошується, аналіз динаміки зміни роздрібних цін на скраплений газ та дизельне пальне свідчить, що відпускні ціни АЗС ТОВ "Айас", ТОВ "ТК-Фаро" та ПАТ "Укрнафта" змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій.

"Кожне підприємство повинно формувати ціни, виходячи із показників власної господарської діяльності. Проте в даному випадку зміна роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального відбувалося одночасно та на одному рівні із конкурентами, без економічного обґрунтування", - заявив голова відділення Віталій Олуйко.

За його словами, ттака поведінка нафтотрейдерів могла обмежити конкуренцію на ринку.

"Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням та зменшенню фактичних витрат, пов’язаних з діяльністю з надання послуг із заправки автотранспорту скрапленим та дизельним пальним, за встановлення обґрунтованої, справедливої ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об’єктивно виправданих на те причин", - додав він.

НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку (Дніпропетровськ), - близько 42% акцій.

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.