Стало відомо, хто керує захопленням "Мрії"

Понеділок, 4 липня 2016, 14:43

Групою рейдерів керує колишній співробітник агрохолдингу, юрист Тарас Дідик.

Про це заявив директор з юридичних питань "Мрії" Сергій Ігнатовський у коментарі Liga.net.

"Доступу до АТП у нас немає. Особи, які захопили об'єкт, до сих пір знаходяться всередині і не пускають наших співробітників на територію", - додав він.

"Вони заявляють, що є власниками АТП і техніки, що знаходиться на його території, тобто хочуть двічі вкрасти у кредиторів - вивезти техніку, яка купувалася за кредитні кошти і зараз знаходиться під арештом", - додав він.

Дідик нині директор компанії "Глобал Фіт" і представник "Профіт контроль".

За словами Ігнатовського, юридичних підстав до захоплення "Мрії" він не має.

"Є договір купівлі-продажу будівель АТП між компаніями "Буд М" і "Глобал Фід" на суму 7,6 млн грн. Компанія "Буд М" раніше входила до складу "Мрії" і була виведена з неї, коли почалися проблеми з кредиторами. Потім "Буд М" продав нерухомість компанії "Глобал Фід", а техніку - "Профіт котроль", а сама компанія "Буд М" оголосила про ліквідацію. Подібна схема використовувалася і для інших активів, виведених з "Мрії". За всіма випадками нами подані заяви в правоохоронні органи, за деякими з них справи вже розглядаються в суді", - зазначив він.

Нагадаємо, що 1 липня Агрохолдинг "Мрія" заявив про спробу захоплення свого автотранспортного підприємства в Тернопільській області.

Як відомо, Інтерпол оголосив у розшук Миколу Гуту, який до серпня 2014 року займав посаду генерального директора компанії і вважався одним із власників. На сайті Інтерполу зазначено, що він розшукується через підозри в шахрайстві.

Агрохолдинг "Мрія" заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Микола Гута приєднався до Групи "Мрія" у 2002 році. Групою компаній "Мрія" фактично володіє Mriya Agro Holding Plc, яка зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіє ще одна закордонна структура - HF Assets Management Limited, яка фактично належить сім'ї Гут. Мова йде про Івана, Клавдію, Андрія і Миколу Гутів.

Раніше повідомлялося, що Східнокарибський Верховний Суд 15 грудня почав ліквідацію мажоритарного акціонера "Мрії" - компанії HF Assets Management Limited.

Австрійська фінансова група Erste Group - один з кредиторів агрохолдингу - звернувся до суду 30 жовтня з проханням визнати банкрутом HF Assets Management Limited.

Група компаній "Мрія" потрапила в складне фінансове становище - в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становить близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"