Пенсійний фонд НБУ за півроку заробив 33,3 мільйона гривень

П'ятниця, 29 липня 2016, 14:17

Корпоративний недержавний пенсійний фонд Національного банку України за І півріччя 2016 року одержав прибуток у розмірі 33,3 мільйона гривень.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Зазначається, що вперше з 2014 року Корпоративний недержавний пенсійний фонд отримав позитивний фінансовий результат.

"Останні півтора роки нова команда Фонду працювала над виведенням організації на прибуткову діяльність і вже в I півріччі 2016 року ми досягли цієї мети", - зазначив директор департаменту з управління діяльністю Корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ Олег Курінний.  

За його словами, нинішній команді вдалося здійснити реструктуризацію проблемних активів, розпочати претензійно-позовну роботу з повернення проблемної заборгованості та з 21 березня 2016 привести вартість активів Фонду до ринкової.

"На сьогодні вже здійснено переоцінку активів за МСФО, завершено очищення активів і планових зменшень їх вартості не передбачається. Коливання справедливої вартості активів можливі лише внаслідок ринкових чинників: зміни кредитного рейтингу емітентів корпоративних облігацій, коливання курсу гривні відносно долара США, зміни відсоткових ставок за депозитами і державними облігаціями", - зазначає Курінний.

Як звітують в НБУ, під час роботи над очищенням інвестиційного портфелю були виявлені численні шахрайські схеми виведення коштів попереднім керівництвом КНПФ НБУ. За фактами розтрати та легалізації грошових коштів колишніми службовими особами КНПФ НБУ Служба безпеки України у лютому 2015 року відкрила кримінальні провадження.

За даними правоохоронних органів посадовці Фонду розробили протиправну схему розтрати коштів установи та перевели на рахунки комерційних структур понад 600 мільйонів гривень. Гроші спрямовувалися на придбання цінних паперів емітентів, які мають всі ознаки фіктивності. На даний момент за цими справами триває слідство.

Нагадаємо, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ було створено в 2007 році. Кількість учасників Фону на 01.07.2016 складає 12 267 працівників системи Національного банку. Фонд є найбільшим в Україні, вартість його складає 51% від вартості активів всіх НПФ.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!