НБУ знизив облікову ставку до 15,5% річних

Четвер, 28 липня 2016, 14:21

Правління Національного банку знизило облікову ставку до 15,5% річних.

Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева під час прес-конференції щодо рішень Правління НБУ з монетарної політики.

"Таке рішення (зниження ставки, ред.) стало можливим завдяки зниженню ризиків для цінової стабільності. Це узгоджується з досягненням інфляційних цілей на поточний та наступний роки", - заявила вона.

За словами Гонтаревої, сьогодні в Україні стійке зниження інфляційного тиску, покращення інфляційних очикувань та стабільна ситуація на валютному ринку.

Раніше Правління Національного банку знизило облікову ставку до 16,5% річних.

Нагадаємо, Правління Національного банку України прийняло рішенняпро зниження облікової ставки до 18% річних з 27 травня 2016 року.

Як повідомлялося, правління Національного банку прийняло рішення з 22 квітня 2016 року знизити облікову ставку на 3 п.п. до 19% річних з 22% річних, що діють з 25 вересня 2015 року.

Максимальна історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло з 4 березня до 28 серпня 2015 року, після чого регулятор знизив облікову ставку до 27%, а з 25 вересня - до 22% річних та анонсував її подальше зниження при збереженні спокійній ситуації на ринку.

Як відомо, зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики. 

Зниження кредитування фізосіб приводить до того, що зменшується платоспроможний попит на товари і послуги, що часто купуються в кредит. Відповідно, виробники і продавці утримуються від нарощування виробництва та підвищення цін через низький попит.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!