МВФ погіршив прогноз зростання світового ВВП через Brexit

Вівторок, 19 липня 2016, 16:08

Міжнародний валютний фонд погіршив прогнози зростання світової економіки на 2016 і 2017 роки на 0,1 процентного пункту в порівнянні з квітневими оцінками - з 3,2% до 3,1% і з 3,5% до 3,4% відповідно.

Про це йдеться в оновленій доповіді "Перспективи розвитку світової економіки" (World Economic Outlook Update, WEO), передає "Інтерфакс-Україна".

Перегляд прогнозів пов'язаний з рішенням Великобританії вийти зі складу Європейського союзу (Brexit), який тягне за собою істотне посилення економічної, політичної та інституційної невизначеності, пояснює МВФ.

Якби не Brexit, фонд в липні поліпшив би прогнози для світової економіки.

"До голосування про Brexit 23 червня економічні дані і стан фінансових ринків вказували на те, що світова економіка розвивалася в цілому так, як прогнозувалося в квітні", - відзначає МВФ.

При цьому МВФ звертає увагу на невелике посилення зростання економіки emerging markets, особливо Росії і Бразилії, в 2017 році в порівнянні з квітневим прогнозом.

Минулого тижня МВФ змінив оцінку зниження ВВП РФ в 2016 році з 1,5% до 1,2%, підтвердив прогноз зростання на 2017 рік на травневому рівні в 1% (у квітні очікувалося 0,8%).

Економісти фонду попередили про "можливість більшого числа негативних наслідків" Brexit для світу в цілому.

Однак базовий сценарій на найближчі два роки передбачає поступове зниження невизначеності в майбутньому.

Прогноз зростання ВВП Великобританії на поточний рік погіршений на 0,2 п.п. - до 1,7%, на наступний на 0,9 п.п., до 1,3%.

Разом з тим МВФ підвищив оцінку зростання економіки в єврозоні на 2016 рік з 1,5% до 1,6%, але знизив прогноз на 2017 рік з 1,6% до 1,4%.

Більш стримане зростання економіки США в I кварталі, ніж передбачалося, спонукало МВФ погіршити прогноз на весь поточний рік на 0,2 п.п. - до 2,2%, проте оцінка на 2017 рік залишена на рівні 2,5%.

Наслідки Brexit позначаться і на Японії, де високий курс ієни обмежує потенціал зростання: в поточному році прогноз знижений на 0,2 п.п., до 0,3%, але в наступному році замість зниження на 0,1% тепер очікується підйом на ту ж величину завдяки перенесенню термінів підвищення податку на споживання.

У Китаї очікується зростання ВВП на 6,6% в 2016 році (+0,1 п.п. до квітневого прогнозу) і на 6,2% в 2017 році (без зміни). Вплив Brexit на економіку Китаю буде стриманим в силу обмежених торгових і фінансових зв'язків КНР і Великобританії, відзначає МВФ.

"Однак якщо негативний вплив на зростання в країнах Європейського союзу буде істотним, наслідки для Китаю можуть бути відчутними", - йдеться в оновленні WEO.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!