Саудівська Аравія створить найбільший в світі флот нафтових танкерів

Понеділок, 18 липня 2016, 20:28

Саудівські компанії Apicorp і National Shipping збираються створити найбільший в світі флот нафтових танкерів, щоб підтримати план королівства щодо підвищення експорту сирої нафти.

Про це заявив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх, пише РБК з посиланням на Bloomberg.

За словами аль-Фаліха, Apicorp і Bahri сформували інвестиційний фонд на 1,5 млрд дол для того, щоб збільшити флот нафтових танкерів ще на 15 великотоннажних танкерів 3-го класу (VLCC, Very Large Crude Carrier).

"Додаткові 15 великотоннажних танкерів зроблять Bahri, що володіє більш ніж 45 судами, найбільшої в світі нафтової судноплавною компанією", - заявив саудівський міністр.

Саудівська Аравія є одним з найбільших в світі експортерів нафти і відповідно до опублікованої 12 липня доповіді ОПЕК, діючий показник її виробництва нафти близький до рекордного.

Державна нафтова компанія Saudi Aramco, що перевозить близько 20% всіх нафтоналивних вантажів у світі, потребує додаткових танкерів, щоб задовольнити зростаючий попит на саудівську нафту, заявив аль-Фаліх.

Зараз, за даними Clarkson Research Services, найбільшим власником великотоннажних танкерів і супертанкерів є китайська China Merchants Group, що володіє 53 такими судами.

Як раніше писав Bloomberg, за підсумками 2015 року Саудівська Аравія збільшила експорт нафти на 4% - в середньому вона експортувала 7,39 млн бар. на добу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!