Введення RAB-тарифів підвищить ціну на електроенергію - Вовк

Четвер, 14 липня 2016, 16:43

Якщо за рік всі компанії перейдуть на стимулюючий тариф, ціна електроенергії зросте на 10%.

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив глава Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.

"У моєму розумінні це неминучий крок, який призведе до адекватного функціонування обленерго", - заявив він.

Як відомо, Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг планує з жовтня 2016 року перевести на стимулюючу тарифоутворення до восьми обленерго.

Нагадаємо, 10 грудня 2015 року Кабінет міністрів підтримав законопроект НКРЕКУ, яким пропонується відмовитися від застарілої методики розрахунку тарифів на послуги природних монополій і перейти до європейського стимулюючого регулювання.

Зазначалося, що новий підхід буде враховувати обсяг вкладених інвестицій підприємств, можливості їх повернення і окупність витрат на виробництво послуг.

Даний законопроект прописує умови переходу на стимулююче тарифоутворення і передбачає врахування в тарифі вартості регульованою бази активів. Також, планується проведення моніторингу скорочення обсягів використання природного газу в теплоенергетиці.

За даними Нафтогазу на 29 червня 2016 року борги ТКЕ, ТЕЦ і прямих промислових споживачів за використаний природний газ перед холдингом складають близько 21 млрд грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!