Радіочастоти для Ахметова і Литовченка можуть подорожчати в 500 разів

Середа, 13 липня 2016, 19:03

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку пропонує підняти ренту в діапазонах радіочастот 2300-2400 МГц і 2500-2700 МГц в 488 разів - з 40,92 гривні до 20 тисяч гривень за 1 МГц смуги в місяць.

Про це пише видання Internetua.

Телеком-регулятор оголосив свої пропозиції щодо стимулювання розвитку нових технологій. У документі містяться ініціативи щодо внесення змін до Податкового кодексу і план використання радіочастотного ресурсу. Ряд нововведень експерти жорстко розкритикували.

НКРЗІ пропонує підняти рентну плату в діапазонах радіочастот 2300-2400 МГц і 2500-2700 МГц в 488 разів - з 40,92 грн до 20 тисяч грн за 1 МГц смуги в місяць. Цю норму регулятор хоче внести в статтю 254 Податкового Кодексу.

На думку експертів, це чергова спроба НКРЗІ розчистити перспективні частоти для проведення тендеру на 4G.

Також до Податкового кодексу пропонується внести норму, яка дозволить НКРЗІ щорічно і на власний розсуд переглядати рентну плату за користування РЧР.

Як відзначають експерти, якщо норма буде прийнята, учасники ринку зможуть "забути" про довгострокове планування бізнесу і щороку чекати "вибіркового правосуддя": милості або покарання від телеком-регулятора.

Як зазначає Liga.net, ліцензії на цей спектр мають компанії Інтелеком (Giraffe, належить Ігорю Литовченко, засновнику Київстару), Ес-Лайн (належить російському бізнесменові Євгену Ройтману), а також ММДС Україна (належить СКМ Ріната Ахметова).

Ці компанії мають намір використовувати свої частоти під мережі 4G.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!