МВФ вимагає зняття мораторію на розкриття банківської таємниці

Вівторок, 12 липня 2016, 19:25

МВФ вимагає законодавчо закріпити операційну незалежність Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, надання їй повноважень проводити розслідування правопорушень, усунення перешкод у проведенні перевірок, а також зняття банківської таємниці.

Про це повідомив голова регулятора Тимур Хромаєв, передає "Інтерфакс-Україна".

"Деякі питання є вимогою МВФ. У них є чотири питання, це: зняття обов'язкової реєстрації (актів НКЦПФР у Міністерстві юстиції) або операційна незалежність, право на проведення перевірок, повноваження щодо проведення розслідувань, а також зняття банківської таємниці", - сказав він під час засідання комітету НКЦПФР.

Питання про операційну незалежність НКЦПФР, продовжив Хромаєв, включено до проекту закону про регульовані ринки та деривативи. Решту питань буде опрацьовано протягом найближчих трьох-чотирьох місяців.

"В якому саме законі ці норми буде прописано, поки що сказати складно. Важлива не форма, важлива суть. Що стосується перевірок і розслідувань, то найімовірніше вони будуть відображені в законопроекті, який стосуватиметься імплементації директив ЄС про зловживання", - сказав голова регулятора.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував парламенту ухвалити в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регулювання ринку деривативів)".

Законопроектом передбачено скасування необхідності погодження актів НКЦПФР з іншими державними органами, зокрема з Міністерством юстиції та Державною регуляторною службою, а також скасування необхідності державної реєстрації в Мін’юсті її нормативно-правових актів.

Ухвалення цього законопроекту - одна з вимог Міжнародного валютного фонду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!