"Енергоатом" відновив розрахунки з іноземними контрагентами - Насалик

П'ятниця, 1 липня 2016, 15:23

Рахунки НАЕК "Енергоатом" розблоковані, і компанія відновила розрахунки з іноземними контрагентами.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик журналістам у Києві в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Якщо міністр говорить, що розблоковані, - значить, це так. Ми зараз платимо з рахунків Westinghouse, Holtec, росіянам. Але судові справи (проти "Енергоатома", в рамках яких блокувалися рахунки - Ред.) не закрито", - сказав він.

Міністр додав, що, на його думку, борги "Енергоатома", через які відбулося блокування рахунків, є фіктивними і формувалися для фінансування передвиборної кампанії Віктора Януковича.

У березні 2016 року Державна виконавча служба України заарештувала рахунки і майно "Енергоатому" на загальну суму 200 млрд грн, фактично заблокувавши фінансово-господарську діяльність найбільшої в Україні енергогенеруючої компанії.

Арешт рахунків був проведений у справі про стягнення заборгованості в 127,3 млн грн на користь ЗАТ СП "Укрелектроват", яку "Енергоатом" вважає сумнівною. Дана сума боргу була сформована шляхом індексації боргу в 2,5 млн грн за одноосібним рішенням судового експерта.

Через блокування рахунків і проблеми з платежами з боку "Енергоатома" "Росатом" відклав вивезення першої в цьому році партії відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з України.

"Енергоатом" є оператором всіх діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції, оснащені водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!