Білорусь деномінувала місцевий рубль

П'ятниця, 1 липня 2016, 09:32

З 1 липня білоруський рубль деномінували у 10 тис. разів.

Також в обіг вводяться нові банкноти "без чотирьох нулів", пише "Укрінформ" з посиланням на ВВС.

"Для нових білоруських рублів передбачено сім номіналів банкнот - 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 рублів", - наголошується в повідомленні.

Крім цього, як пише видання, фактично вперше в сучасній історії Білорусі знову надходять в обіг монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 копійок, а також 1 і 2 рубля.

Влада Білорусі наказала всім магазинам в обов'язковому порядку з 1 липня робити на всі товари подвійні цінники: у старих і нових рублях.

Тим не менш, старі банкноти залишаться в обігу до кінця 2016 року. Також до 2019 року їх можна буде обміняти на нові в будь-яких відділеннях банків.

При цьому безготівкові гроші деноминируются автоматично. Є нюанс: цієї ночі, а, можливо і до кінця доби 1 липня не будуть працювати платіжні банківські картки: розраховуватися можна лише готівкою.

За офіційним курсом на 1 липня, один новий білоруський рубль коштує близько 50 американських центів.

Нагадаємо: за історію незалежної Білорусі це вже третя деномінація, попередня була проведена ще в 2000 році. Тоді з купюр прибрали три нулі. Про нинішню деномінацію стало відомо з указу президента країни Олександра Лукашенка в листопаді 2015 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!