Банки-банкрути не закривають через судові заборони - ЗМІ

Понеділок, 27 червня 2016, 15:13

Збанкрутілі банки не так легко закрити - власники деяких з них через суди забороняють їх ліквідацію, тому повернення депозитів вкладникам може стати незаконним.

Про це пише DW.

Як пише видання, власники збанкрутілих банків дедалі частіше домагаються в судах заборони їх ліквідувати.

Нещодавно Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив, що суд заборонив йому пропонувати Національному банку України ліквідувати банк "Юнісон", що був визнаний неплатоспроможним в квітні.

Це вже не перша така судова заборона.

Нещодавно власник "Укрінбанку" виграв у суді справу проти Нацбанку і ФГВФО й заборонив їм ліквідацію фінустанови.

До цього "Українська бізнес група" наклала в суді заборону на ліквідацію РВС Банку, а компанія Олега Бахматюка Perusta Constructions заборонила ФГВФО пропонувати Нацбанку оголошувати ліквідацію банку "Фінансова ініціатива".

У більшості випадків суди виносять такі рішення, посилаючись на те, що банк може бути визнаний неплатоспроможним виключно після сплину 180 днів після отримання статусу проблемного, і не раніше.

Хоча Нацбанк часто не погоджується чекати так довго. У фонді гарантування також не згодні з такою позицією судів.

"Суд прийняв рішення навіть не дивлячись на те, що об’єктивно вже немає жодних шансів на оздоровлення, а подальше затягування лише призводить до ще більш тяжких наслідків та порушень прав вкладників і кредиторів такого банку",- прокоментували в ФГВФО рішення суду по Укрінбанку.

Але Нацбанку іноді вдається оскаржити або просто не виконувати такі судові рішення і все ж таки почати ліквідацію банків-банкрутів.

Найбільш невизначеною ситуація в такому випадку стає для вкладників збанкрутілих банків.

Зазвичай ФГВФО починає виплачувати їм депозити на суми до 200 тисяч гривень вже через декілька тижнів після визнання банку неплатоспроможним. І зазвичай на той момент, коли суд приймає рішення про незаконність такого статусу, значна сума вкладів вже повернута клієнтам банку за рахунок держави. На думку фонда, ці виплати можуть стати незаконними.

"Ми не розуміємо ці судові рішення, суди роблять що хочуть. Але якщо все ж таки неплатоспроможність якогось банку буде остаточно визнана незаконною, то виявиться, що ми незаконно виплатили гроші вкладникам з бюджету. В такому випадку будемо повертати ці гроші з самих цих банків і їх власників",- пояснив директор розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!