Казахстан рекомендує українським автоперевізникам везти вантажі в обхід РФ

П'ятниця, 24 червня 2016, 14:18

Міністерство з інвестицій та розвитку Казахстану рекомендує перевізникам, які здійснюють міжнародні перевезення з території України на територію Казахстану, з 1 липня 2016 року організовувати доставку вантажів альтернативними маршрутами в обхід території Росії.

Про це йдеться у повідомленні міністерства Казахстану, передає УНІАН.

Зокрема, Казахстан пропонує скористатися такими маршрутами: через Грузію, Азербайджан і Каспійським морем в казахстанський порт Актау, а також через Туреччину, Іран, Туркменістан і Узбекистан.

"На сьогодні через поромний комплекс порту Актау щомісяця обробляється близько 500 вагонів і 1000 вантажівок. З урахуванням очікуваних додаткових обсягів порт Актау має можливість перевалки додаткових вантажів, що прямують з України", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Російська Федерація заборонила з початку року транзит українських товарів з російської території в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання Угодою про зону вільної торгівлі між Україною і ЄС чинності.

Угода про ЗВТ набрала чинності 1 січня 2016 року. Згідно з указом президента РФ, дію договору про зону вільної торгівлі між РФ і Україною зупинено з 1 січня 2016 року.

Цей указ встановлює, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з території України на територію Казахстану через територію РФ здійснюються лише з території Білорусі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua