Гройсман доручив розібратися з формулою "Роттердам+доставка"

П'ятниця, 24 червня 2016, 11:33

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості за участю НКРЕКП перевірити доцільність нової формули "Роттердам плюс доставка" при закупівлі вугілля для вироблення електроенергії.

Про це Гройсман заявив під час засідання уряду у п'ятницю.

"Я хотів би, щоб Міністерство енергетики та НКРЕКП розібралися, як формується ціна на вугілля, чому визначена формула "Роттердам+доставка", який вихід є з цієї ситуації", - сказав він.

"Зробити це потрібно терміново, даю один тиждень на те, щоб внести пропозиції, які розглянуть і президент і уряд, щоб врегулювати цю проблему", - додав прем'єр.

Він також повідомив, що обговорював це питання з президентом. "Президент також стурбований цим питанням", - сказав Гройсман.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!