Україна в серпні може випустити євробонди на мільярд доларів - ЗМІ

Четвер, 23 червня 2016, 09:36

Україна розраховує в серпні провести емісію євробондів на 1 мільярд доларів під гарантії уряду США.

Про це з посиланням на джерело в уряді повідомляє УНІАН.

"Ми думаємо провести випуск в серпні. Вважаємо, це буде вдалий час для емісії", - повідомило джерело.

При цьому джерело звернуло увагу, що до емісії бондів Україна повинна завершити переговори з Міжнародним валютним фондом по Другому перегляду 4-річної програми реформ, прийнятої в березні 2015 року, а також запустити систему електронного декларування майнового стану.

Нагадаємо, що 3 червня поточного року уряд України підписав угоду з урядом США про надання кредитних гарантій обсягом 1 млрд дол. в рамках домовленостей між вищим керівництвом обох країн.

Угода є частиною дво- і багатосторонньої економічної підтримки України і покликана підтримати програми економічних реформ.

Кошти в розмірі 1 млрд дол, які будуть залучені в результаті випуску облігацій під кредитні гарантії США, надійдуть до загального фонду державного бюджету та будуть використані на соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення, в тому числі в результаті підвищення тарифів на газ.

Угода є вже третьою кредитною гарантією від уряду США, і дві попередні дозволили Україні залучити на зовнішніх ринках 2 млрд дол. в 2014 і 2015 роках за рекордно низькими ставками.

Також Мінфін повідомив, що гарантії надаються з випуску єврооблігацій на суму 1 млрд дол. на міжнародних ринках капіталу терміном обігу 5 років з погашенням в 2021 році, а процентна ставка прогнозується не вище 2% річних.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!