ФДМУ не знижуватиме стартову ціну Одеського припортового на прохання МВФ

Четвер, 2 червня 2016, 19:28

Рекомендації МВФ та ЄБРР щодо зниження стартової ціни 99,6% акцій Одеського припортового заводу, яка становить 13,175 млрд грн (близько 521 млн дол), не вплинуть на його приватизацію.

Про це в коментарі УНІАН повідомила прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ).

"Приватизація відбувається відповідно до законодавства, тому заяви наших партнерів зірвати її не можуть", - зазначила прес-служба, додавши, що в Україні передбачено персональну кримінальну відповідальність за заниження стартової ціни об'єкта приватизації.

У ФДМ додали, що встановлена ціна є виваженою і збалансованою, а переглянути ціну в найкоротші терміни неможливо.

"Для цього потрібно заново провести оцінку й аудит – з урахуванням даних і прогнозів на поточний момент, що потребуватиме кількох місяців і величезних повторних витрат", - повідомили у фонді.

Також у відомстві нагадали, що ціна була визначена прозоро, відповідно до законодавства і затверджена на всіх рівнях. Незалежний оцінювач провів оцінку одночасно за трьома методами і отримав три суми (з вирахуванням господарського боргу): за дохідним методом - 523 млн дол, майновим - 506 млн дол, порівняльним - 527 млн дол.

За інформацією прес-служби, оцінювач вирішив для розрахунку підсумкового значення стартової ціни держпакету акцій ОПЗ використати дані дохідного методу.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з Міжнародним валютним фондом у відповідному листі рекомендували уряду України зменшити стартову ціну виставленого на продаж Одеського припортового заводу.

У листі зазначено, що багато відомих міжнародних інвесторів можуть вирішити не розглядати можливість своєї участі в приватизації ОПЗ через високу стартову ціну.

В середині травня Кабінет міністрів затвердив умови приватизації ОПЗ зі стартовою ціною пакета акцій підприємства в 13,175 млрд грн

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!