Депутати не внесли в порядок денний законопроект про конфіскацію

Четвер, 16 червня 2016, 11:53

Верховна Рада не змогла внести в порядок денний проект закону про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників.

Для прийняття до розгляду законопроекту №4811 щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави забракло голосів.

Депутат "Народного фронту" Тетяна Чорновол обурилася після цього, що 50 мільярдів гривень, які можна було конфіскувати в держбюджет, – це десята частина бюджету України.

Голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив згодом: "Ми не будемо голосувати за жоден законопроект, бо обороноздатність – на першому місці".

НФ закликав профінансувати армію, а також оплатити працю вчителів за рахунок коштів родини екс-президента Віктора Януковича.

Депутат "Батьківщини" Надія Савченко заявила, що вона за конфіскацію грошей Януковича, але проти спекуляцій. За її словами, гроші в армії насправді є, але Генштаб не хоче пускати їх на війну.

Депутат Від "Опозиційного блоку" Олександр Долженков заявив, що законопроект не спрямований на кошти Януковича, прізвища в ньому не прописані – натомість "зможуть конфіскувати все, що завгодно".

Напередодні оборонний комітет схвалив законопроект №4811, який внесли як розширений варіант законопроекту №4057, який би дозволив зараховувати у бюджет майно екс-чиновників до вироку суду.

Експерти "Реанімаційного пакету реформ" переконані, що новий проект закону про конфіскацію активів дозволить грабувати та відбирати бізнес пересічних українців, а корупціонерам – легалізувати майно через суди.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!