Рада прийняла закон про фінансову реструктуризацію

Вівторок, 14 червня 2016, 13:40

Верховна Рада прийняла в цілому закон про фінансову реструктуризацію.

За прийняття в цілому законопроекту №3555 проголосували 229 народних депутатів, передають "Українські новини".

Законопроект вводить механізм фінансової реструктуризації підприємств-боржників.

"Цей механізм повинен стати важливим інструментом врегулювання ситуації з проблемними кредитами банків, допоможе оздоровити банківську систему, сприяти відновленню платоспроможності підприємств, збереженню робочих місць і сплаті податків до бюджету", - вважають в Національному банку.

Завдяки прийняттю закону банки зможуть зменшити кількість проблемних кредитів і спрямувати кошти на кредитування економіки.

Процедура реструктуризації є добровільною: сторони мають право самостійно погоджувати питання про доцільність його застосування або використовувати інші механізми повернення заборгованості.

Законопроектом запропоновано визначити інституційну роль наглядової ради і секретаріату як спеціальних органів, які створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.

Відповідно до положень законопроекту міжвідомча наглядова рада буде включати представників Національного банку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції.

Національний банк вважає, що законопроект про фінансову реструктуризацію дозволяє конвертувати 25% корпоративних боргів.

Йдеться виключно про життєздатні підприємства, які за рахунок цього зможуть повернутися до економічної активності, забезпечити пожвавлення банківського кредитування в цілому.

Крім того, прийняття проекту закону №3555 дозволить виконати зобов'язання України згідно з меморандумом з МВФ.

До розробки законопроекту залучалися Всесвітній банк і Європейський банк реконструкції та розвитку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!