США допомагатиме Україні реформувати антимонопольний комітет

Субота, 11 червня 2016, 10:00

Антимонопольний комітет України підписав меморандум з Федеральною торговою комісією США, який передбачає участь міжнародних експертів у розвитку антимонопольної практики в Україні.

Про це на II Антитрастовому форумі повідомив глава АМКУ Юрій Терентьєв, передає УНІАН.

"Цієї середи ми підписали меморандум про співпрацю з Федеральною торговою комісією США. Ця програма передбачає постійну професійну підтримку роботи Антимонопольного комітету з боку комісії", - сказав Терентьєв.

Заступник директора Бюро з міжнародної торгівлі Федеральної торгової комісії США Рассел Дамтофт зазначив, що в рамках співпраці в Україні буде спрямовано три експерта для того, щоб передати досвід антимонопольного регулювання в США і Канаді.

"Ми вносимо в Україні свій досвід, накопичений протягом століть діяльності комісії. За цей час у нас були як успіхи, так і помилки, і ми будемо раді, якщо інші країни виграють від нашого досвіду", - сказав Дамтофт.

Два фахівця з Федеральної торгової комісії США і один з антимонопольного відомства Канади повинні допомогти в діяльності АМКУ.

Вони не будуть брати безпосередню участь в розслідуваннях комітету, але запропонують методики і техніки проведення розслідувань, а також економічного аналізу, напрацьовані в практичній діяльності іноземних антимонопольних відомств.

"Нам не потрібно, щоб хтось приїхав і робив за нас нашу роботу. Нам потрібно, щоб якомога більшу кількість співробітників АМКУ навчили правильно працювати", - пояснив Терентьєв.

В рамках взаємодії з Федеральною торговою комісією можлива розробка та передача АМКУ програмного забезпечення, яке спростить і прискорить діяльність співробітників відомства при аналізі справ по злиттю компаній.

Співпраця розрахована на 2 роки. Перша група з трьох фахівців працюватимуть протягом 6 місяців, після чого відбудеться їх ротація та приїдуть нові експерти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!