НАЗК запустив процедуру електронного декларування

П'ятниця, 10 червня 2016, 19:00

Сьогодні на вечірньому засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції затвердили рішення про дату початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Крім цього, також були затверджені рішення і визначений порядок функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, порядок формування, ведення та оприлюднення інформації, форму декларації, форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані декларанта, технічні вимоги до заповнення полів форми декларації та форми повідомлення.

Всі нормативні документи найближчим часом будуть передані в Міністерство юстиції України на реєстрацію.

У відповідності до рішення НАЗК, система е-декларування почне працювати в 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року.

Починаючи з моменту запуску, першими - протягом 60 днів, декларації мають подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Це біля 50 тисяч високопосадовців – починаючи від Президента, глави Уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

У відповідності до прийнятих рішень, кожен декларант пройде електронну ідентифікацію та буде мати свій персональний електронний "кабінет" на сайті НАЗК і електронну печатку.

Декларації будуть подаватися через сайт НАЗК шляхом заповнення відповідних форм та в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції". Перевірка декларацій покладена на Департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!