Кубів прокоментував розслідування НАБУ щодо "рефінансу"

Середа, 1 червня 2016, 15:30

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку та торгівлі і екс-голова НБУ банку Степан Кубів зазначає колективність прийняття рішень правлінням Національного банку з виділення рефінансування за його керівництва.

Про це він повідомив у середу на брифінгу, передають "Українські новини".

"Жодного рефінансування, коли хоча б одна людина була проти (з керівництва НБУ) або утрималася, не було. Якщо виникали питання, ми обговорювали питання, правління сиділо разом і з'ясовувало проблему. Потім приймали або не приймали рішення. В основному ми не приймали тому, що бажаючих (одержати рефінансування) було багато", - сказав Кубів.

Він нагадав, що в 2014 році, коли змінилася влада, на єдиному казначейському рахунку уряду було 108 тисяч гривень, а відтік депозитів з банківської системи за час його керівництва НБУ був 150 млрд гривень.

"Постало питання, що банківська система після великого відтоку, вона просто почала розвалюватися, міжнародна довіра, ліміти закривалися. Потрібно було швидко діяти. Ми зберегли банківську систему і за кожен крок, що я робив у НБУ, я відповідаю за законом", - зазначив Кубів.

Він вважає своїм досягненням збільшення золотовалютних резервів НБУ, стабілізацію банківської системи і призупинення відтоку депозитів.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро підозрює посадових осіб Національного банку в розтраті 12 млрд гривень шляхом незаконного виділення в 2014-2015 роках рефінансування 7 банкам.

З 24 лютого до 19 червня 2014 року головою Національного банку був Степан Кубів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!