Облігації ДТЕК Ахметова подорожчали на 40% після рішень НКРЕКП

Середа, 1 червня 2016, 15:10

Облігації ДТЕК Ріната Ахметова у травні показали 40% зростання котирувань після того, як Нацкомісія з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг підвищила на 15-20% тарифи на електроенергію, вироблену ДТЕКом та іншими теплоелектростанціями.

Про це свідчать дані агентства "Bloomberg", оприлюднені у статті "Наших грошей".

Найнижчі котирування на рівні 35 доларів облігації мали у березні. Зростання почалось після того, як Нацкомісія з регулювання ринку електроенергії та комунальних послуг підвищила на 15-20% тарифи на електроенергію, вироблену ДТЕКом та іншими теплоелектростанціями.

 

У квітні НКРЕКП також затвердило нову методику розрахунку вартості електроенергії. Вона передбачає подорожчання вугілля до рівня "ціна у порту Роттердама" плюс вартість доставки вугілля з Нідерландів до України.

Це означає, що вугілля для спалювання на ТЕС тепер коштує 1,5 тисяч гривень за тонну, хоча раніше України купувала вугілля у Росії та ОРДЛО на 300 гривень дешевше.

Після введення в дію нової формули облігації ДТЕКу у травні подорожчали відразу на 40% до 59 доларів.

Нагадаємо, у квітні гендиректор ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що ці облігації скуповувала інвесткомпанія ICU.

"За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 року. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність", - зазначив Тимченко.

У 2013 році ДТЕК здійснив випуск єврооблігацій із терміном погашення в 2018 році на загальну суму 750 млн доларів.

Інвесткомпанія ICU відома багаторічною співпрацею зі структурами Петра Порошенка. Після його обрання президентом України у 2014 році співвласники фірми отримали призначення у владу. Валерія Гонтарева стала головою Нацбанку, Володимир Демчишин очолив  НКРЕКП.

У грудні 2014 року Демчишин очолив Міністерство енергетики та вуглепрому. У НКРЕКП його змінив Дмитро Вовк, який безпосередньо перед призначенням працював у московському офісі "Рошену", а ще раніше був помічником віце-президента ICU Гонтарєвої.

Петро Порошенко став президентом, декларуючи боротьбу з олігархами, у тому числі з монополізмом Ріната Ахметова у енергосекторі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!