Нацбанк дозволив самоліквідацію двох банків

Середа, 1 червня 2016, 10:16

Правління Нацбанку вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників та відкликання їх ліцензій.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, таке рішення акціонерів та реального кінцевого бенефіціарного власнику банку ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес - специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізосіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", - зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Національний банк вів роботу по приведенню структур власності ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" до вимог прозорості.

Контролер банків був встановлений, проте не виявив бажання займатись банківською діяльністю та обрав шлях самоліквідації фінустанов.

Загальний обсяг зобов'язань ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" перед юридичними та фізичними особами менше 11 млн грн.

Обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням без зовнішніх залучень.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!