Бальцерович та Міклош розповіли про реформи, необхідні Україні

Четвер, 5 травня 2016, 14:32

Співголови Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович та Іван Міклош назвали ключові реформи, які необхідно провести в Україні найближчим часом.

"Починається економічне зростання і він буде тривати, якщо будуть продовжуватися реформи", - сказав Бальцерович на брифінгу в адміністрації президента 5 травня. 

За його словами, ключовим завданням для української влади є проведення реформ для зміцнення стабільності фінансів, бюджету та економіки, подальшого економічного зростання, для боротьби з корупцією і реформа децентралізації.

Також Бальцерович згадав важливість поліпшення умов для ведення бізнесу, зростання конкуренції, дерегуляції та приватизації держпідприємств.

"Державна власність - це влада політики над підприємствами. Це завжди смутно закінчується, з втратами. Це не тільки українська специфіка, це всюди відбувається. І щоб зміцнити економічне зростання, потрібно зміцнити бюджет, щоб не було ніяких втрат", - сказав він.

У свою чергу Іван Міклош зазначив, що для України важливо встановити макроекономічну стабільність, без чого не буде економічного зростання і поліпшення життя українців. Він зазначив, що за останні 2 роки було багато зроблено.

"За останні два роки після Майдану було зроблено реформ більше, ніж за 22 роки до цього. Але з іншого боку потрібно сказати, що потрібно зробити ще більше, ніж було зроблено за ці два роки", - сказав він.

Міклош зазначив, що зараз дуже важливо провести судову реформу і реформу прокуратури, побороти корупцію, почати процес приватизації держпідприємств.

"Коли ми говоримо про приватизацію, потрібно сказати, що за останні два роки майже нічого не було зроблено і необхідно прискорити цей процес", - сказав він.

Міклош додав, що на сьогоднішній день проведення реформ - це скоріше політична, ніж технічна проблема.

Він зазначив, що для проведення реформ дуже важливо мати гарну комунікацію, "лідерство реформ та власність реформ".

"Найбільша загроза реформ і успішного майбутнього України - це популізм", - зазначив він і підкреслив, що популізм не пропонує рішення і служить не суспільству, а інтересам окремих особистостей.

При цьому Міклош підкреслив, що у нинішнього уряду -  уряду Володимира Гройсмана - не є достатньо "лідерства  власності реформ".

"Також ще варто покращити комунікацію", - додав Міклош. 

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"