НБУ збільшив власні активи на 38 мільярдів гривень

Середа, 4 травня 2016, 14:33

Активи Національного банку України у першому кварталі 2016 року зросли на 38 млрд гривень до 887,2 млрд гривень у порівнянні з початком року.

Про йдеться у звіті про фінансовий стан Національного банку, передає прес-служба регулятора.

"У першу чергу активи Нацбанку зросли за рахунок цінних паперів нерезидентів, обсяг яких збільшився на 85,3 млрд гривень за перший квартал. Крім того, банки та інші позичальники продовжують повертати НБУ кредити рефінансування: так, з початку року було повернуто 6,9 млрд гривень", - зазначив директор департаменту фінансового контролінгу Нацбанку Олег Стринжа.

"Цей позитивний тренд пояснюється великою кількістю вільної ліквідності в банківській системі, яку використовують позичальники для погашення своїх зобов’язань. Таким чином, наразі обсяг кредитів, виданих НБУ, складає 58,3 млрд гривень", - додав Стринжа.

Він також нагадав, що Національний банк запланував перерахувати до державного бюджету з прибутка до розподілу 38,164 млрд гривень.

У розрізі структури пасивів Національного банку кошти банків на кореспондентських рахунках збільшилися на 12,9 млрд гривень з 31,0 до 43,9 млрд гривень.

Портфель депозитних сертифікатів Національного банку зменшився на 26,3 млрд гривень та становить 63,5 млрд гривень.

При цьому власний капітал центрального банку зріс за перший квартал на 29,3 млрд гривень до 152,1 млрд гривень.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!