ВВП США за перший квартал 2016 року зріс на 0,8%

П'ятниця, 27 травня 2016, 20:13

За січень-березень 2016 року американська економіка зросла в річному обчисленні на 0,8%, що стало найкращим зростанням за останні три роки.

Про це, з посиланням на дані американського уряду, передає РБК.

Як зазначається, це досить високий показник: раніше Міністерство торгівлі США попередньо повідомляло про 0,5% зростання в першому кварталі.

"Перегляд показника відомство пояснило тим, що падіння приватних інвестицій в товарні запаси виявилося набагато слабкіше, ніж передбачалося раніше", - пише РБК.

Консенсус-прогноз аналітиків, зібраний агентством Reuters, говорив про очікування зростання на рівні 0,9%. Більш точними виявилися експерти датського Saxo Bank, передбачив перегляд до 0,8% зростання.

Крім того, це набагато краще першого кварталу 2015 року, коли зростання ВВП склало 0,6%.

Початок року традиційно вважається періодом затишшя в економіці США. Після розпродажів на День подяки і Різдво в листопаді-грудні, взимку економічний розвиток і торгівля завмирають. В останні кілька років до цього додається ще погодний фактор: сильні заморозки в січні-лютому.

Тим самим поточний початок року стало для американської економіки найвдалішим з 2013 року (тоді в першому кварталі ВВП країни виріс на 2,4%, в 2014 ж році показник впав на 2,9%).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!