Суд залишив у силі заочний арешт Григоришина

П'ятниця, 27 травня 2016, 16:02

Російський мільярдер українського походження Костянтин Григоришин, якого звинувачують в організації ухилення від сплати податків на майже 675 млн рублів вже відшкодував 71 млн рублів збитку і планує відшкодувати ще 305 в п'ятницю.

Про це стало відомо в Мосміськсуді, де розглядається апеляційна скарга на заочний арешт бізнесмена, повідомляє "Інтерфакс".

"Ми вже заплатили платіжку на 33 млн рублів і 38 млн рублів. Сьогодні до кінця дня плануємо заплатити ще 305 млн рублів", – сказали адвокати.

Тим не менш суд у п'ятницю визнав заочний арешт Григоришина законним, апеляційна скарга захисту була відхилена.

Адвокати просили перенести засідання на 30 травня, щоб встигнути сплатити 305 млн, сторона звинувачення виступала проти.

"Коли слідство отримає повідомлення від Григоришина, що він повністю погасив збиток у розмірі 916 млн рублів з урахуванням пені і штрафів, які набігли, тоді ми вийдемо з клопотанням про скасування запобіжного заходу", – сказав слідчий.

Суддя відкладати розгляд апеляційної скарги відмовився.

Захист Григоришина також наполягав на скасуванні постанови про заочний арешт.

"Немає жодних доказів, що Григоришин сховався від слідства. Наш підзахисний відшкодовує збитки, немає ніякої процесуальної необхідності зберігати запобіжний захід", – сказав один з адвокатів.

Басманний суд Москви 26 квітня санкціонував за клопотанням слідства арешт Григоришина заочно на два місяці з моменту перетину ним кордону Росії. Згідно з інформацією захисту, бізнесмен в даний час знаходиться в Києві.

Йому заочно пред'явлено звинувачення в організації ухилення від сплати податків у великому розмірі, він оголошений у міжнародний розшук. Термін попереднього розслідування у справі продовжено до 8 червня.

Слідство вважає, що Григоришин разом зі своїм ймовірним спільником, гендиректором підконтрольний мільярдерові ТОВ ПІК "Созидание" в 2009-2010 роках не заплатили 674 млн 934 тис. рублів в якості податку на додану вартість, чим завдали збитків бюджету РФ.

В рамках розслідування кримінальної справи з санкції Басманного суду Москви була заарештована нерухомість Григоришина: дві квартири і будинок в центрі Москви, а також будинок в селищі Горки-2 Одинцовського району Підмосков'я. З однієї з квартир, подарованих фігурантом синові, арешт пізніше був знятий.

Російський бізнесмен Григоришин, уродженець Запоріжжя, володіє активами в Україні, є основним акціонером ПАТ "Сумське НВО імені М. В. Фрунзе", також володіє 75% акцій найбільшого в Східній Європі виробника трансформаторів "Запоріжтрансформатор", енергетичними компаніями в Україні. За даними Forbes, Григоришин в 2015 році обіймав 75-ю позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком у $1,1 млрд.

Українська правда

Глава МВС Арсен Аваков в листопаді 2015 року заявив про розслідування справ щодо Григоришина, а через місяць він уточнив, що вони не відносяться до підслідності МВС і нібито стосуються фінансових порушень Сумського НВО ім. Фрунзе і "Укренерго".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"